S.S.S
Sıkça Sorulan Sorular

‌ 

Antimic® kullanıldığı her yüzeyde gözle görülmesi ve elle hissedilmesi mümkün olmayan nano boyutlarda elastik camsı bir koruyucu kalkan tabakası oluşturarak mevcut mantar, küf, mikrop, bakteri ve virüslere karşı koruma sağlar, kalıcı etkisiyle üremelerini engeller. Kalıcı Etki Antimic®’in uygulandığı yüzeyde oluşturduğu koruyucu tabaka, her türlü temizlik malzemesi ve günlük kullanım koşulları karşısında uzun süre etkisini yitirmez. Kullanım Şekli Uygulama yapılacak yüzeyi standart temizlik malzemeleri ile temizleyip kurumasını bekleyin. Antimic® ürününü uygulanacak yüzeyi kaplayacak şekilde püskürtün. Temiz bir bez veya sünger vasıtasıyla yayın ve kurumasını bekleyin. Kullanmadan önce her zaman ürün etiketini ve kullanım talimatlarını okuyunuz. İçeriği Alkoksisilan Kuarterner Amonyum Tuzu, Özel Yüzey Aktifler ve D. Su. Antimic® su bazlıdır, içinde ağır metal ve alkol içermez.

Mutfak; zararlı mantar, küf, mikrop, bakteri ve virüslerin üremesi, yiyecek ve içeceklere bulaşması ve insandan insana yayılması için en uygun ortamlardan birisidir. Antimic®; mantar, küf, mikrop, bakteri ve virüslerin kalıcı olarak yok edilmesi amacıyla Sabancı Üniversitesi Laboratuvarları'nda geliştirilmiş su bazlı nanoteknolojik koruma yöntemidir. Antimic® Mutfak ise hastalık risklerini azaltmak için mutfak tezgahı, lavabo, musluklar, beyaz eşyaların iç ve dış yüzeyleri ile kapı kolları gibi insan vücudunun temas ettiği tüm yüzeylerde uygulanabilen antimikrobiyal koruyucu bir üründür.

Banyo; zararlı mantar, küf, mikrop, bakteri ve virüslerin üremesi ve insandan insana yayılması için en uygun ortamlardan birisidir. Antimic®; mantar, küf, mikrop, bakteri ve virüslerin kalıcı olarak yok edilmesi amacıyla Sabancı Üniversitesi Laboratuvarları'nda geliştirilmiş su bazlı nanoteknolojik koruma yöntemidir. Antimic® Banyo ise hastalık risklerini azaltmak için klozet, banyo küveti, lavabo, musluklar ve ayna gibi tüm banyo takımlarıyla birlikte beyaz eşya ve kapı kollarına kadar insan vücudunun temas ettiği tüm yüzeylerde uygulanabilen antimikrobiyal koruyucu bir üründür.

Ev ve işyeri gibi tüm yaşam alanlarında standart yüzey malzemeleriyle yapılan temizlik; ortamlarda mantar, küf, mikrop, bakteri ve virüslerin üremesine ve insandan insana yayılmasına karşı tam koruma sağlamaz. Antimic®; mantar, küf, mikrop, bakteri ve virüslerin kalıcı olarak yok edilmesi amacıyla Sabancı Üniversitesi Laboratuvarları'nda geliştirilmiş su bazlı nanoteknolojik koruma yöntemidir. Antimic® Yüzey ise hastalık risklerini azaltmak için yaşadığınız ortamlardaki tüm yüzeylerde uygulanabilen antimikrobiyal koruyucu bir üründür.

Çamaşır, giysi ve ev tekstil ürünleri; mikrop, bakteri ve virüslerin yerleşip üremesi için son derece uygundurlar. Özellikle bağışıklılık sistemi yetişkinler kadar kuvvetli olmayan, bebek ve çocuklar üzerinde bu durum, mikrobik hastalıklara daha çok sebep olur. Antimic®; mikrop, bakteri ve virüslerin kalıcı olarak yok edilmesi amacıyla Sabancı Üniversitesi Laboratuvarları'nda geliştirilmiş su bazlı nanoteknolojik koruma yöntemidir. Antimic® Çamaşır ise, yıkanan çamaşırların üzerini bir zırh gibi kaplayıp bu mikrop, bakteri ve virüslerden arındırarak yeniden üremelerini engeller. Günlük hayatta kullanılan tüm tekstil ürünleri üzerinde uygulanabilen antimikrobiyal koruyucu bir üründür.

Eller her türlü zararlı mikrop, bakteri ve virüslerin taşınmasında, başkalarına bulaştırılmasında ve hatta kişinin kendi göz, kulak gibi organlarına hastalık bulaştırmasında en yaygın rolü oynar. Bu nedenle ellerin çok sık su ve sabun ile temizlenmesi gerekir. Ancak standart temizlik malzemeleri (su, sabun, kolonya, alkol...) ile yapılan temizliğin hemen sonrasında bakteri mikrop ve virüsler ellerinize tekrar bulaşmaya ve üremeye başlar. Antimic® El Hijyeni, Köpüğü ve Islak Mendili mikrop, bakteri ve virüslere karşı ellerinizde hijyen sağlamak amacıyla Sabancı Üniversitesi Laboratuvarları'nda geliştirilmiş antimikrobiyal koruyucu bir üründür.